HEVI Ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess

Neljapäeval, 5. märtsil kell 11-15 toimuv HEVI mess aitab haridusliku erivajadusega õppijatel leida sobiv amet kutsekoolist ning tugispetsialistid ja lapsevanemad saavad arutleda teemadel, kuidas paremini toetada õppijat liikumisel ühest koolisüsteemist teise ja hoida õpimotivatsioon kuni lõpetamiseni.

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess toob kokku kutseõppeasutused üle Eesti, et tutvustada haridusliku erivajadusega õppijatele sobivaid erialasid. Kohal on ka noorteorganisatsioonid, Eesti Töötukassa karjäärispetsialistid ja teised tugiteenuste pakkujad. Messialal on olemas ka viipekeeletõlgid.

Päeva jooksul saab noor osa võtta erinevates hobitubades. Näiteks kunstitoas joonistada või meisterdada, pannkoogitoas küpsetada pannkooke ja vahvleid koos Astangu Keskuse õppijatega, pagarierialale mõtlevad noored saavad kätt proovida pagari töötoas. Lähedastele ja spetsialistidele mõeldud töötubade fookuses on aidata noorel paremini liikuda ühest koolisüsteemist teise, kohaneda uute oludega ja säilitada motivatsioon kogu õppes osalemise aja. Kõik selleks, et nii ameti omandamine kui ka hilisem tööellu suundumine oleks võimalikult sujuv. Messil ei jää puudu ka meelelahutusest ning kohvikus saab kõhtu täita nii soolase kui magusaga.

2018. aasta HEVI messil oli erialasid tutvustamas 12 kutsekooli üle Eesti, lisaks teenusepakkujad ja noorteorganisatsioonid ning külastajaid käis päeva jooksul läbi 300 ringis.

Üritus on tasuta ja osalema on oodatud kõik huvilised. Eelnev registreerimine on vajalik üksnes töötubade puhul, mille kohta ilmub lähiajal info ürituse Facebooki lehele: https://www.facebook.com/events/135473120843887/.