Ilmus ajakirja Sinuga kevadnumber

 

Pressiteade

05.05.2022

 

Eesti Puuetega Inimeste Koda avaldas 5. mail ajakirja Sinuga kevadnumbri. Ajakirja kaanetegelane on Eestis elav Afganistani puuetega inimeste õiguste aktivist Ali Afzali. Ajakiri on tasuta kättesaadav nii paberkandjal kui ka veebis. 

 

 

Uues kevadnumbris numbris saab lugeja tuttavaks EPIKoja uue tegevjuhi Maarja Krais-Leoskiga. EPIKoja ligipääsetavuse nõunik Mari Puuram räägib märkamisest ja hoolimisest avalikus ruumis, kogemusnõustaja Madis Laos jagab avameelselt oma taastumise teekonna lugu ja riigikohtunik Nele Parrest kommenteerib Riigikohtu kaasust, mis puudutab vaegkuuljast töötaja õigusi.

 

“Ajakiri Sinuga on praegusel 2022. aastal ehk vajalikumgi kui eales varem terve oma väärika ajaloo jooksul, mis sai alguse 1994. aastal,” ütleb ajakirja toimetaja Vladislav Veližanin. “Keeruliste maailmasündmuste taustal ei saa jätta unarusse puuete ja krooniliste haigustega inimeste muresid, millest me pole kunagi julgenud piisavalt valjusti ja ausalt ühiskonnana arutada.”

 

 

Silmaringi laiendamiseks, ent puuetega inimesi puudutavatest teemadest kõrvale kaldumata toob ajakiri lugejateni teisigi lugusid. Kaanepersoon on seekord Eestis elav Afganistani inimõiguste kaitsja Ali Afzali. Vaevalt võib ette kujutada keerulisemat keskkonda puudega inimesele, kui konfliktidest vaevatud Afganistan, kuid sellevõrra inspireerivamad on visa Ali huvikaitse kogemused. Fookuses on ka jätkuv võitlus mõnevõrra ununenud kurja viirusega, millest kirjutab Eesti HIV-positiivsete võrgustiku juht Latšin Alijev.

 

 

Ajakiri "Sinuga"

 

 

„Sinuga“ on Eesti Puuetega Inimeste Koja ajakiri, mis võtab fookusesse puuetega, erivajadustega ja krooniliste haigustega inimestega seotud teemad. Ajakirjal on kaks eesmärki: anda sõna puuetega inimestele ja nende peredele ning informeerida kõiki huvilisi valdkonna uudistest, väljakutsetest ja kordaminekutest. 

 

Ajakirjast leiab lugemist põnevatest sündmustest, headest praktikatest ja inspireerivatest persoonidest, aga ka praktilisi näpunäiteid abi saamiseks ja oma õiguste kaitseks. Ajakiri ilmub alates 1994. aastast vähemalt kaks korda aastas, alates 2020. aastast ka veebiajakirjana.

 

 

 

 

 

Loe ajakiri Sinuga veebis: https://sinuga.epikoda.ee

 

Telli järgmine väljaanne endale koju: https://tellimine.ee/est/sinuga

 

Rohkem infot Eesti Puuetega Inimeste Koja kodulehelt: https://epikoda.ee/ajakiri-sinuga