Kohtumisõhtu "Saame tuttavaks!" Kunda Tsemendimuuseumis

Reedel, 9. oktoobri õhtul, kell 18 toimub Kunda Tsemendimuuseumis muusika- ja vestlusõhtu. Tegemist on kohtumisõhtuga ürituste sarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku rahvusvahelise kaitse saajad, Eestis elavad välismaalased ja kohalikud inimesed. Sel korral tuleb külla Süürias muusikaõpetajana töötanud ja praegu samuti Tallinnas elav suurpere pereisa Obaida, kes mängib meile rahvusliku pilli oudiga traditsioonilist araabia muusikat. Kaasa tulevad ka tema tütred Shorok ja Qamar, kes õpivad Tallinnas. Üritusele tuleb külla ja teeb kaasa mekkimiseks mõned egiptuse suupisted Egiptusest pärit Engie, kes elab ja töötab samuti Tallinnas,

Üritus kestab umbes kaks tundi ja on kõikidele tasuta. Palume osavõtuks registreerida end aadressil: virukoda@virukoda.ee või telefonil - Helmi: 53429043.

Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub koostöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium. Lääne-Virumaa ürituste kohalikuks partneriks on Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koda.

Järgmine üritus toimub 2021 aastal Kadrinas. Kavas on Aafrika rütmide õhtu, kus Nigeeriast pärit ja Eestis elav Damiola õpetab tantsima oma kodumaa tantse ja Jenny teeb soovijatele patse.