Üleskutse annetada Ukraina erivajadustega inimestele ja eakatele hooldus- ja hügieenivahendeid

 

Ukrainas elab ca 2,7miljonit puudega inimest. Erineval tasemel hooldust vajavate eakate hulk on samuti suur. Olukord on äärmiselt keeruline ning puuetega inimeste olukord kohutav. Kuna sageli on puuetega inimeste ja eakate liikumisvõimalused ka rahuajal piiratud või ka olematud, siis praegusel sõjaajal võime vaid ette kujutada, millises olukorras paljud inimesed Ukrainas on.Eesti Puuetega Inimeste Koda kutsub kõiki häid Ukraina inimeste heaks hügieenitarvete annetajaid mõtlema ka erivajadusega inimestele ja eakatele.

Hügieenitarbeid vajavad nii lapsed kui täiskasvanud, sh eakad inimesed. Annetamiseks sobivad näiteks:
- mähkmed (nii lastele, noortele kui täiskasvanutele),
- puhastusvahendid ja hooldustarbed, näiteks niisked sälvrätikud ja
- erinevas suuruses vedelikukindlad aluslinad.

 


EPIKoja tegevjuht Maarja Krais-Leoski sõnul on erivajadusega inimeste hügieenitarbeid niigi keerulisem hankida kui tavalisi tooteid, rääkimata siis sõjaolukorras. Ta lisab: “Toetamaks kõige elementaarsemaid hooldustoiminguid ja hügieeni on praegune tugi Ukraina erivajadusega inimestele hädavajalik. Mulle teadaolevalt on tavakaubanduses Selveri tootevalikus olemas mähkmed suurematele suurustele (25-57kg, toote nimetus Huggies DryNites). Samuti on kõikides toidu- ja esmatarbekauplustes müügil niisked salvrätid. Täiskasvanutele mõeldud mähkmed, puhastusvahendid, hooldustarbed, aluslinad jms on müügil apteekides.”

 


Eesti Punane Rist kogub hügieenitarbeid jm vajalikku erinevates paikades üle Eesti. Palun jälgige annetamisel Eesti Punase Risti kanaleid. 

https://redcross.ee/.../oluline-info-neile-kes-soovivad.../

 

 


Aitäh, et annetad hooldus- ja hügieenivahendeid Ukraina eakatele ja erivajadustega inimestele!