22 oktoober on kogeluse teadlikustamise päev

 

22. oktoobril tähistatakse kogeluse teadlikustamise päeva.

Loe rohkem allolevast pressiteatest.

 

 

Eesti Kogelejate Ühingu pressiteade

20.10.2023

 

 

22. oktoobril tähistatakse kogeluse teadlikustamise päeva

 

Rahvusvahelisel kogeluse teadlikustamise päeval 22. oktoobril kell 11-14 ootavad Eesti kogelejate ühingu (EKÜ) liikmed Tartu Raekoja platsil kõiki, kes tahaksid rohkem teada kogeluse ja kogelevate inimeste kohta.

 

Kell 11 tutvustatakse Erasmus+ projekti, mille käigus EKÜ koostöös Hollandi, Islandi ja Itaalia kogelejate ühingutega koostas noortele, kes kogelevad, juhendmaterjal, kus kirjas ka meetodid kogelusega paremaks toimetulemiseks.

Kell 12 vastavad logopeedid kõneraviga seotud küsimustele.

 

EKÜ liikmed annavad meelsasti nõu, kuidas iga inimene, kes kogeleb, saab end ise aidata ning mida kaasvestleja võib kogeleja toetamiseks teha. Telgi all pakutakse mõistagi sooja jooki ja suupistet.

 

Juba 26 aastat korraldatakse 22. oktoobril paljudes riikides mitmesuguseid üritusi, et suurendada inimeste kogeluse alast teadlikkust. Tänavu on päeva teema „One size does not fit all“ – üks suurus ei sobi kõigile, kõik inimesed ei pea kõnelema täpselt ühtmoodi.    

 

Kogelust iseloomustavad normaalse kõne voolavust ja rütmi takistavad tahtmatud blokid, kordused ja venitused. Üks protsent täiskasvanutest kogeleb, laste hulgas ulatub see number neljani.

 

EKÜ missioon on toetada kogelevaid inimesi ning seista nende huvide ja õiguste eest, et kogelejate elu oleks täisväärtuslikum.

 

 

 

Täpsem info:

Hardi Sigus,

Eesti Kogelejate Ühingu juhatuse liige

Telefon 511 4978

hardi.sigus@gmail.com

www.kogelus.ee