Eesti Liikumis- ja Heaolufestival 26.-27. juuli Elvas

 

 

Meil on hea meel teid kohata Elvas Eesti Liikumis- ja Heaolufestivalil.

Toome kirjas välja ligipääsetavuse info. Palume infot liikmetele jagada.

 

Festivali infokanalid

Koduleht: https://visitelva.com/liikumisfestival/ 

Facebook: https://www.facebook.com/MovementEstonia 

Instagram: https://www.instagram.com/liikumisfestival/ 

 

 

 

Sõltumatu Tantsu Maraton 

 

Kaheksa tundi vältav tantsumaraton toimub 26. juulil Elva linna külje all, Tartumaa Tervisespordikeskuses. Tantsuplatsile on oodatud kõik olenemata varasemast tantsukogemusest või liikumispuudest. Ühistantsimisega kogume annetusi Tartumaa Liikumispuuetega Inimeste Ühingule. Osalemine on tasuta. Registreeri end siin: https://forms.gle/Qc73cH5FPvaUcHP48 

 

 

 

Kontserdiinfo

 

Festivali lõppkontsert, Pärnu Linnaorkester x Daniel Levi pulseeriv kontsert toimub 27. juulil kell 19.00 Elva Spordihoones (Tartu mnt 3, Elva linn). Kontserdi kestus on orienteeruvalt 1 tund ja 15 minutit. 

Kontsert on kirjeldus- ja viipekeeletõlkega. Kirjeldustõlke teostavad Kai Kunder ja Krista Fatkin Kirjeldustõlge OÜ-st ning viipekeeletõlke Getter Kreen ja Keiti Verbu Viipekeeletõlgid OÜ-st. 

Kontsert on seisukohtadega, kuid vajadusel on võimalus kontserti vaadata ka külgtribüünilt. Tagatud on ligipääs ratastoolis inimestele.

Erivajadusega inimene pääseb kontserdile soodushinnaga 10 eurot ning tema kaaslane tasuta.

Sooduspääsmed saab sooduskoodi heaolufest10 alusel soetada Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/parnu-linnaorkester-x-daniel-levi-pulseeriv-kontsert-423007/ 

NB! Peale sooduskoodi sisestamist ja aktiveerimist tuleb korra veel tavapääsme tekstile vajutada ning siis avaneb sooduskoodiga piletite valik.

 

 

 

Osaliselt ligipääsetavad tegevused festivalil 

 

27. juulil kell 12-18 toimub Elva lauluväljakul tasuta vabaõhukonverents “Hea elu kompass”. Konverents on ligipääsetav liikumispuuetega inimestele ning pimedatele ja vaegnägijatele. Istekohad on laululava trepistikul. 

27. juulil kell 12-18 on Elva keskväljakul ja Arbi järve ümbruses toimuva heaolulinnaku  tegevused ja töötoad osaliselt ligipääsetavad liikumispuuetega inimestele, pimedatele ja vaegnägijatele ning kurtidele ja vaegkuuljatele. Tegevustelkides ja -aladel on osaliselt tagatud istekohad. 

Vaata konverentsi ja heaolulinnaku kava festivali kodulehelt: https://visitelva.com/liikumisfestival/ 

 

 

 

Transport


Rong: Elva peatus jääb tee peale kõigil Tallinn – Valga ekspressreisidel. Tartust jõuad rongiga Elvasse 30 minutiga, Valgast 50 minutiga ning Tallinnast 3 tunniga. Rongide sõiduplaanide ning pileti hindade kohta leiad rohkem infot Elroni kodulehelt: https://elron.ee/ 

 

Buss: Elva ja Tartu vahel on tihe bussiühendus. Bussiliiklus toimib igapäevaselt kella 22.15ni välja. Tallinnast või teistest linnadest tulles on kõige mugavam sõita Tartusse ning sealt ümberistumisega Tartu-Elva maakonnaliiniga otse Elvasse. Täpsem info bussigraafikute, lähimate peatuste ja hindade kohta on leitav Tpileti kodulehelt: https://www.tpilet.ee/  ja Peatus.ee kodulehelt: https://web.peatus.ee/

 

Auto: Autoga tulles on Tallinnast Elvasse 195 km, Tartust 27 km, Narvast 210 km, Pärnust 154 km, Valgast 60 km, Viljandist 67 km ja Võrust 65 km. Parkimine on Elvas tasuta. Kui endal auto puudub, aga on soov rentida, siis lähimad võimalused paiknevad Tartus. Nende kohta uuri lähemalt Visit Tartu kodulehelt: https://visittartu.com/et/autorent 

 

Elva raudtee- ja bussijaamast jõuad Elva keskväljakule 5 minutiga (350 m), Elva lauluväljakule 17 minutiga (1,2 km) ja Elva Spordihoonesse 15 minutiga (1 km). 

26. juulil sõidab Elva keskväljaku ja Tartumaa Tervisespordikeskuse vahel tasuta eribuss, millele pääseb ka ratastooliga. Vaata eribussi graafikut festivali kodulehelt: https://visitelva.com/liikumisfestival/ 

 

 

 

Olme

 

26. juulil Tartumaa Tervisespordikeskuses ning 27. juulil Elva keskväljakul, lauluväljakul ja Elva spordihoones on olemas invatualetid. 

Festivalialal liiguvad ringi ka abivalmid vabatahtlikud, kes on valmis aitama ja juhendama. 

Mõlemal festivalipäeval on lisaks lähedal asuvatele Elva linna toidukohtadele ka festivalialal toidu- ja joogipakkujad, kust meelepärast soetada. 

Eesti Liikumis- ja Heaolufestivali ajal toimuvad Elva linnas ka traditsioonilised spordiüritused rammusari ja rattamaraton.

 

 

 

Kohtumiseni 26.-27. juulil Elvas, Eesti Liikumis- ja Heaolufestivalil! 

 

Eesti Liikumis- ja Heaolufestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.