pühapäeval kõndima dementsusega inimeste toetuseks Tallinnas

 

 

Pühapäeval, 26. septembril toimub esmakordselt Eestis dementsusega inimeste toetuseks heategevuslik jalutuskäik, millele ootame nii teid kui kõiki, kelle eest hoolitsete ja igapäevaselt suhtlete. Jalutuskäik algab kell 11.00 Nõmme jaamahoone juurest koos giid Leho Lõhmusega, kes räägib jalutuskäigul huvitavaid lugusid Nõmme ajaloost. Jalutuskäiguga jõutakse Nõmme Ravila parki, kus kell 13.00 algab Hedvig Hansoni ja trio kontsert. Pargis on istekohad, seega ka eakamad inimesed saavad ennast mugavalt tunda.

 

 

Nii jalutuskäik kui ka kontsert on osalejatele tasuta. Kuna soovime dementsuse teemasse tuua helgust, siis oleme päeva nimetanud jalutuskäiguks helguseradadel. Mujal maailmas tuntakse Alzheimeri kuul, septembris, dementsusega inimeste toetuskõndi kui Memory Walk´i. Koos kõndides saame mälestada neid dementsusega inimesi, keda enam ei ole, toetada hetkel ajuhaiguste teekonda käivaid inimesi ning juhtida kogu ühiskonna tähelepanu dementsusega inimeste elu paremaks tegemise vajadusele. 

 

 

Ilmateenistus lubab pühapäevaks ilusat ilma. Saame koos veeta toreda päeva ja hoida turvaliselt jalutuskäigul ka dementsusega inimesi ja nende peresid. MTÜ Elu Dementsusega jagab jalutuskäigu alguses lipu asemel käes hoidmiseks hooldekodude poolt meisterdatud meelespealilli, aga kes soovib, võib ka ise enda meisterdatud lillekese kaasa võtta.

 

 

Kohapeal jagame ka erinevaid infomaterjale ja dementsuse nõustajad on abiks, kui keegi soovib üritusel privaatsemalt vestelda ja nõu ja informatsiooni küsida. 

 

 

Täpsem info ürituse kodulehel: https://eludementsusega.ee/sundmused/jalutuskaik-helguseradadel-tule-kondima-ja-kontserdile-maluhairetega-inimeste-toetuseks/

ja Facebookis https://www.facebook.com/events/3875894935845133/?ref=newsfeed

 

 

Facebooki lehel EluDementsusega https://www.facebook.com/eludementsusega on sellel nädalal igapäevaselt toimumas auhindadega mängud ning erinevate tugigruppide ajad ja muu info.

 

 

Dementsuse Sõprade infotund toimub, 23. septembril kell 15 https://eludementsusega.ee/sundmused/dementsuse-soprade-infotund-veebis/

 

 

Kohtumiseni pühapäeval!

 

 

Dementsuse Kompetentsikeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega nimel

Miret Tuur

tel 5341 4729