Erivajadustega inimestele toimub Ugalas kevadel (08.03 ja 15.05) kaks etendust

SA Ugala Teater

Pressiteade

26.02.2019

 

Erivajadustega inimestele toimub Ugalas kevadel kaks etendust

 

Ugala teatri kevadhooaja mängukavast leiab kaks etendust, mis on suunatud erivajadustega inimestele. 8. märtsi „Mäng on alanud“ ja 15. mai „Meistrite liiga“ etendusi saadavad nii kirjeldustõlge kui ka eestikeelsed tiitrid, mis muudavad etenduse paremini jälgitavaks nägemis- ja kuulmispuudega inimestele. Kirjeldustõlke teevad etendustele Krista Fatkin ja Kairi Kivitar.

 

Teatripileti soetamisel Ugala teatri etendustele kehtib 50%-line soodustus puudega inimesele puuet tõendava dokumendi ettenäitamisel ning samuti kõrvalabi vajava puudega inimese saatjale.

 

Krimikomöödia „Mäng on alanud“ on tõeliseks maiuspalaks kõigile Hercule Poirot’ ja Sherlock Holmesi lugude austajatele. Teatrikülastajad saavad nautida 1930ndate hõngu ja atmosfääri, kus ei puudu uhked soengud, kleidid ja glamuur. Krimikomöödia on lavastanud vanemuislane Tanel Jonas ning mängivad Aarne Soro, Luule Komissarov, Marika Palm, Martin Mill, Triinu Meriste, Tanel Ingi, Kata-Riina Luide ja Vilma Luik.

 

Urmas Lennuki komöödia „Meistrite liiga“ peaosades säravad Ugala väärikaimad näitlejad Luule Komissarov ja Peeter Jürgens. Lavaloo keskmes on kaks vananevat näitlejat, nende tütar, jalgpall ja filmivõtted. Lavastaja Tanel Ingi on loonud südamliku, kuid hasartse loo, kus segunevad ühtseks tervikuks erinevad teatrilegendid, Komissarovi ja Jürgensi eluloolised seigad ja väljamõeldud fantaasiamäng. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

 

Ugala uuenenud teatrimajas on pärast renoveerimist paranenud juurdepääs majale ning ka majasisesed liikumisteed, mis kergendavad just erivajadusega inimeste ligipääsu teatrietendustele. Samuti toimuvad juba kolmandat hooaega regulaarselt kirjeldustõlkega etendused.

 

Mari Nurk

turunduse ja avalike suhete juht

SA Ugala Teater

tel 56635570